Зарплата в Словаччині для українців у 2026 році: мінімальна, нетто і ставки

Мінімальну зарплату в Словаччині на кожен рік оголошує Міністерство праці, соціальних справ і сім’ї у Збірці законів. Якщо представники роботодавців і працівників не домовилися про суму, її визначає закон: 60% середньої зарплати за рік, що на два роки раніший. У 2026 році мінімум — 915 € брутто на місяць і 5,259 € брутто за годину, а якщо оплату праці не врегульовано колективним договором, для складнішої роботи діють вищі мінімальні суми за шістьма рівнями. Нижче — скільки залишається «на руки» після внесків і податку (з розрахунком за офіційними ставками), які доплати належать за нічну роботу й вихідні, яка середня зарплата за даними Статистичного управління Словаччини і які ставки зараз у вакансіях на нашому сайті. Кожне число має посилання на джерело.

Мінімальна зарплата 2026
915 € брутто на місяць
оголошення Мінпраці Словаччини № 245/2025 Z. z.
Мінімальна ставка 2026
5,259 € брутто за годину
те саме оголошення; 1/174 місячного мінімуму (§ 2 закону № 663/2007 Z. z.)
На руки з мінімуму
≈ 728,90 € на місяць
приблизний розрахунок нижче: внески 14,4%, податок 19%, заяву про неоподатковувану частину подано
З 1 січня 2027 р.
972 € і 5,586 € брутто
оголошення № 232/2026 Z. z. від 23.09.2026

Мінімальна зарплата в Словаччині у 2026 і 2027 роках

Щоз 1.01.2026з 1.01.2027
Мінімальна зарплата: місяць, брутто915 €972 €
Мінімальна погодинна ставка, брутто (тиждень 40 годин)5,259 €5,586 €

Джерела:245/2025 Z. z. (відкриється в новій вкладці)232/2026 Z. z. (відкриється в новій вкладці)

Мінімальні суми за рівнями складності роботи

Рівень2026: на місяць2026: за годину2027: на місяць2027: за годину
1915 €5,259 €972 €5,586 €
21 031 €5,925 €1 088 €6,253 €
31 147 €6,592 €1 204 €6,920 €
41 263 €7,259 €1 320 €7,586 €
51 379 €7,925 €1 436 €8,253 €
61 495 €8,592 €1 552 €8,920 €

Суми брутто; погодинні — для робочого тижня 40 годин, місячні — за повністю відпрацьований місяць.

Джерела:244/2025 Z. z. (відкриється в новій вкладці)233/2026 Z. z. (відкриється в новій вкладці)

  • Якщо оплату праці в компанії не врегульовано колективним договором, роботодавець має платити не менше від мінімальної суми для рівня складності вашого робочого місця (minimálny mzdový nárok, § 120 ods. 1 Трудового кодексу). Рівнів шість; кожному робочому місцю роботодавець присвоює рівень за найскладнішою роботою, яку від вас вимагає договір (§ 120 ods. 3).

    Джерела:Трудовий кодекс Словаччини (відкриється в новій вкладці)MPSVR: мінімальні суми за рівнями (відкриється в новій вкладці)

  • Рівень 1 — допоміжні, підготовчі або маніпуляційні роботи за точними процедурами й вказівками. Рівень 2 — цілісні рутинні обслуговувальні роботи, рутинні фахові роботи за заданими процедурами чи режимами роботи обладнання, роботи з матеріальною відповідальністю, прості ремісничі роботи. Рівень 3 — різноманітні фахові роботи, самостійне виконання творчих ремісничих робіт, керування обладнанням чи процесами з підвищеним розумовим навантаженням. Рівні 4–6 — самостійна фахова, концептуальна й спеціалізована робота та керування складними системами (додаток № 1 до Трудового кодексу).

    Джерело:Трудовий кодекс Словаччини (відкриється в новій вкладці)

  • Суми на 2026 р.: від 915 € (рівень 1) до 1 495 € (рівень 6) на місяць, за годину — від 5,259 до 8,592 € за 40-годинного тижня (оголошення № 244/2025 Z. z.). З 2021 р. суми для всіх рівнів щороку зростають на ту саму суму, що й мінімальна зарплата, тому в 2026 р. сусідні рівні відрізняються на 116 € на місяць.

    Джерела:244/2025 Z. z. (відкриється в новій вкладці)MPSVR: мінімальні суми за рівнями (відкриється в новій вкладці)

  • Погодинна сума рівня — 1/174 місячної; за коротшого встановленого тижня її пропорційно збільшують, а якщо ви відпрацювали неповний місяць, місячну суму пропорційно зменшують (§ 120 ods. 4–6). Якщо зарплата за місяць нижча за суму вашого рівня, роботодавець доплачує різницю; оплату надурочних і доплати за нічну роботу, суботи, неділі й свята при цьому не враховують (§ 120 ods. 1–2).

    Джерело:Трудовий кодекс Словаччини (відкриється в новій вкладці)

  • З 1 січня 2027 р. суми становитимуть від 972 € до 1 552 € на місяць і від 5,586 до 8,920 € за годину (оголошення № 233/2026 Z. z.).

    Джерело:233/2026 Z. z. (відкриється в новій вкладці)

  • Якщо в компанії діє колективний договір, умови оплати визначає він, а в трудовому договорі достатньо послатися на його положення (§ 43 ods. 2 Трудового кодексу). Законна мінімальна зарплата стосується всіх працівників у трудових відносинах (§ 1 закону № 663/2007 Z. z.).

    Джерела:Трудовий кодекс Словаччини (відкриється в новій вкладці)Закон про мінімальну зарплату (відкриється в новій вкладці)

Брутто і нетто: що утримують за трудовим договором

Мінімальна зарплата й мінімальні суми за рівнями — це суми брутто, тобто до утримань: внески працівника на соціальне страхування, аванс внеску на медичне страхування й аванс податку на доходи роботодавець утримує із зарплати (§ 131 ods. 1 Трудового кодексу). Решта і є сумою «на руки» (нетто). Власні внески роботодавець платить окремо, понад вашу брутто-зарплату.

ВнесокЧастка працівникаВід чого і скільки платить роботодавець
Страхування на випадок хвороби (nemocenské poistenie)1,4%від брутто; роботодавець — ще 1,4%

Джерело:Sociálna poisťovňa: внески 2026 (відкриється в новій вкладці)

Пенсійне страхування (starobné poistenie)4%від брутто; роботодавець — 14%

Джерело:Sociálna poisťovňa: внески 2026 (відкриється в новій вкладці)

Страхування на випадок інвалідності (invalidné poistenie)3%від брутто; роботодавець — 3%

Джерело:Sociálna poisťovňa: внески 2026 (відкриється в новій вкладці)

Страхування на випадок безробіття (poistenie v nezamestnanosti)1%від брутто; роботодавець — 1%

Джерело:Sociálna poisťovňa: внески 2026 (відкриється в новій вкладці)

Медичне страхування (zdravotné poistenie)5%від брутто; для людей з інвалідністю — 2,5%; роботодавець у 2026–2027 рр. — 11%

Джерело:Закон про медичне страхування (відкриється в новій вкладці)

Приклад: скільки на руки з мінімальної зарплати

Трудовий договір, повністю відпрацьований місяць, 915 € брутто, одне місце роботи, заяву про неоподатковувану частину подано роботодавцю, загальні ставки внесків, без податкового бонусу.

КрокРозрахунокСума
Внесок на випадок хвороби 1,4%915 × 1,4%12,81 €
Пенсійний внесок 4%915 × 4%36,60 €
Внесок на випадок інвалідності 3%915 × 3%27,45 €
Внесок на випадок безробіття 1%915 × 1%9,15 €
Медичний внесок 5%915 × 5%45,75 €
Разом внески12,81 + 36,60 + 27,45 + 9,15 + 45,75131,76 €
База для авансу податку915 − 131,76 − 497,23286,01 €
Аванс податку 19%286,01 × 19% = 54,341954,34 €
На руки915 − 131,76 − 54,34728,90 €

Приблизно 728,90 € на руки — близько 80% від брутто.

  • Якщо заяву про неоподатковувану частину не подано, аванс рахують від 783,24 € (915 − 131,76): 19% — 148,82 €, на руки — 634,42 €. Неоподатковувану частину тоді можна врахувати в річному перерахунку чи декларації.
  • Розрахунок приблизний. Точну суму рахує роботодавець за фактично нарахованою зарплатою й поданими вами заявами; на неї впливають надурочні години й доплати, неповний місяць, податковий бонус та інші доходи.

Джерела:245/2025 Z. z. (відкриється в новій вкладці)Sociálna poisťovňa: внески 2026 (відкриється в новій вкладці)Закон про медичне страхування (відкриється в новій вкладці)Закон про податок на доходи (відкриється в новій вкладці)Finančná správa: неоподатковувана частина 2026 (відкриється в новій вкладці)MPSVR: прожитковий мінімум (відкриється в новій вкладці)

Середня зарплата за краями й галузями (ŠÚ SR)

Середня номінальна місячна зарплата за краями, 2-й квартал 2026 р.

КрайСередня зарплатаЗміна за рік
Словаччина загалом1 707 €+3,2%
Братиславський2 012 €+2,7%
Кошицький1 643 €+0,9%
Трнавський1 600 €+3,4%
Тренчинський1 548 €+3,7%
Банськобистрицький1 536 €+3,6%
Жилінський1 521 €+4,5%
Нітранський1 445 €+4,0%
Пряшівський1 359 €+4,6%

Зміна — порівняно з 2-м кварталом 2025 р.

Джерело:ŠÚ SR: середня зарплата (відкриється в новій вкладці)

Середня місячна зарплата за галузями на великих підприємствах, 2026 р.

Секція економіки (SK NACE Rev. 2)1-й кв. 20262-й кв. 2026
Усі галузі1 904 €2 029 €
C · Переробна промисловість (виробництво)1 902 €2 101 €
F · Будівництво1 691 €1 813 €
H · Транспорт і складське господарство1 686 €1 803 €
G · Оптова й роздрібна торгівля, ремонт автомобілів1 713 €1 796 €
A · Сільське, лісове й рибне господарство1 605 €1 724 €
N · Адміністративні й допоміжні послуги1 435 €1 474 €
I · Тимчасове розміщення й харчування1 214 €1 251 €

ŠÚ SR рахує ці середні за підприємствами з 20 і більше працівниками, меншими підприємствами з річним оборотом від 5 млн €, фінансовими й неприбутковими організаціями — без малих підприємств. Тому вони вищі, ніж по всій економіці: 2 029 € проти 1 707 € у 2-му кварталі 2026 р.

Джерела:ŠÚ SR: зарплата за галузями (відкриється в новій вкладці)ŠÚ SR: середня зарплата (відкриється в новій вкладці)

Громадяни України на ринку праці Словаччини

Громадяни України, які працюють у Словаччині, за групами занять (серпень 2026 р.)
Група занять (SK ISCO-08)Без дозволу (інформаційна картка)З дозволом на роботуРазом
8 · Оператори й складальники машин та обладнання10 6205 87116 491
9 · Допоміжні й некваліфіковані працівники12 0911 52213 613
5 · Працівники сфери послуг і торгівлі6 9999147 913
2 · Спеціалісти3 3171 2534 570
4 · Адміністративні працівники3 5885894 177
7 · Кваліфіковані робітники й ремісники2 6391 2243 863
3 · Техніки й фахівці середньої ланки1 4354301 865
Інші групи й не визначено624262886
Разом41 31312 06553 378

Джерело:ÚPSVR: іноземці на ринку праці (відкриється в новій вкладці)

Ставки у вакансіях на нашому сайті зараз

Ці числа ми порахували автоматично з активних вакансій у Словаччині на нашому сайті: з тексту поля «зарплата» беремо нижню й верхню межу суми та позначку нетто чи брутто. Суми нетто, брутто й без позначки рахуємо окремо — їх не можна порівнювати напряму.

Дані: вакансії на сайті, станом на 17.10.2026

НапрямВакансійНетто на місяць: медіана «від»Нетто на місяць: від–до
Заводи й виробництво8850 €750–1 200 €
Склади й логістика3——

«—» — замало сум для медіани (менше трьох).

Актуальні вакансії в Словаччині: 11

Робочий час, надурочні, нічні й строки виплати

Утримання із зарплати, зокрема за житло

  • Із зарплати роботодавець передусім утримує внески на соціальне й медичне страхування та аванс податку (§ 131 ods. 1 Трудового кодексу).

    Джерело:Трудовий кодекс Словаччини (відкриється в новій вкладці)

  • Після цього без окремої угоди можна утримувати лише перелічене в законі: аванс зарплати, який треба повернути, бо умов для її нарахування не виконано, суми за рішенням суду чи органу влади, штрафи й відшкодування за виконавчими рішеннями, не розраховані аванси на відрядження та інші випадки з § 131 ods. 2.

    Джерело:Трудовий кодекс Словаччини (відкриється в новій вкладці)

  • Будь-які інші суми — наприклад, плату за житло, яке надає роботодавець, — можна утримувати лише на підставі письмової угоди з вами про утримання із зарплати (dohoda o zrážkach zo mzdy, § 131 ods. 3).

    Джерело:Трудовий кодекс Словаччини (відкриється в новій вкладці)

  • Роботодавець не має права обмежувати вас у розпорядженні виплаченою зарплатою (§ 130 ods. 7). Частину зарплати понад мінімальну можна видавати в натуральній формі — продукцією, роботами чи послугами — лише за вашою згодою; мінімальну зарплату так не виплачують (§ 127).

    Джерело:Трудовий кодекс Словаччини (відкриється в новій вкладці)

Як перевірити договір і куди звернутися

Інспекція праці (Národný inšpektorát práce)

Чим допомагає громадська організація

Робимо

  • Безкоштовно пояснюємо, як читати суми брутто й нетто і що записано в договорі.
  • Підбираємо вакансії в Словаччині, де суму оплати вказано в оголошенні.
  • Показуємо офіційні джерела: оголошення Мінпраці, Трудовий кодекс, ставки внесків і податку, дані ŠÚ SR.

Не робимо

  • Не рахуємо податок замість роботодавця: точну суму визначає нарахування зарплати.
  • Не обіцяємо конкретної суми на руки: вона залежить від договору, годин і ваших заяв.

Питання про зарплату чи договір у Словаччині?

Залиште номер — консультант безкоштовно пояснить умови й підбере вакансії.

Де вам зручніше отримати відповідь?

Безкоштовно для кандидатів · Відповідаємо Пн–Пт 9:00–18:00. Надсилаючи заявку, ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності.

Джерела

  1. 1.Oznámenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky o sume minimálnej mzdy na rok 2026 (č. 245/2025 Z. z.)MPSVR SR, Збірка законів Словаччини (slov-lex.sk) — оголошено 26.09.2025 (відкриється в новій вкладці)
  2. 2.Oznámenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky o sume minimálnej mzdy na rok 2027 (č. 232/2026 Z. z.)MPSVR SR, Збірка законів Словаччини (slov-lex.sk) — оголошено 23.09.2026 (відкриється в новій вкладці)
  3. 3.Oznámenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky o sumách minimálnych mzdových nárokov na rok 2026 (č. 244/2025 Z. z.)MPSVR SR, Збірка законів Словаччини (slov-lex.sk) — оголошено 26.09.2025 (відкриється в новій вкладці)
  4. 4.Oznámenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky o sumách minimálnych mzdových nárokov na rok 2027 (č. 233/2026 Z. z.)MPSVR SR, Збірка законів Словаччини (slov-lex.sk) — оголошено 23.09.2026 (відкриється в новій вкладці)
  5. 5.Zákon č. 663/2007 Z. z. o minimálnej mzde (znenie účinné od 1. 1. 2025), § 1, 2, 3, 5, 7, 8Національна рада Словаччини, Збірка законів (slov-lex.sk) — редакція від 1.01.2025 (відкриється в новій вкладці)
  6. 6.Zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce (znenie účinné od 1. 9. 2026), § 42–44, 85, 97, 98, 120–124, 127, 129–131, príloha č. 1Національна рада Словаччини, Збірка законів (slov-lex.sk) — редакція від 1.09.2026 (відкриється в новій вкладці)
  7. 7.Sumy minimálnej mzdyМіністерство праці, соціальних справ і сім’ї Словаччини (MPSVR SR) (відкриється в новій вкладці)
  8. 8.Minimálne mzdové nárokyМіністерство праці, соціальних справ і сім’ї Словаччини (MPSVR SR) (відкриється в новій вкладці)
  9. 9.Historický nárast minimálnej mzdy je realitou. V roku 2026 je minimálna mzda vo výške 915 eurМіністерство праці, соціальних справ і сім’ї Словаччини (MPSVR SR) — 02.01.2026 (відкриється в новій вкладці)
  10. 10.Mzda za nočnú prácuМіністерство праці, соціальних справ і сім’ї Словаччини (MPSVR SR) (відкриється в новій вкладці)
  11. 11.Mzda za prácu v sobotuМіністерство праці, соціальних справ і сім’ї Словаччини (MPSVR SR) (відкриється в новій вкладці)
  12. 12.Mzda za prácu v nedeľuМіністерство праці, соціальних справ і сім’ї Словаччини (MPSVR SR) (відкриється в новій вкладці)
  13. 13.Tabuľky platenia poistného od 1. januára 2026Sociálna poisťovňa — Соціальна страхова установа Словаччини (відкриється в новій вкладці)
  14. 14.Zákon č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení (znenie účinné od 1. 7. 2026), § 12, 13, 16, 38ezkНаціональна рада Словаччини, Збірка законів (slov-lex.sk) — редакція від 1.07.2026 (відкриється в новій вкладці)
  15. 15.Zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov (znenie účinné od 1. 1. 2026), § 11, 15, 35, 36, 47Національна рада Словаччини, Збірка законів (slov-lex.sk) — редакція від 1.01.2026 (відкриється в новій вкладці)
  16. 16.Nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka za rok 2026Finančná správa — Фінансова адміністрація Словаччини (відкриється в новій вкладці)
  17. 17.Životné minimum (sumy od 1. júla 2025 a od 1. júla 2026)Міністерство праці, соціальних справ і сім’ї Словаччини (MPSVR SR) (відкриється в новій вкладці)
  18. 18.Living and working conditions: SlovakiaEURES — Європейська служба зайнятості (Європейська комісія) — оновлено 03.07.2026 (відкриється в новій вкладці)
  19. 19.Priemerná mzda v hospodárstve SR (np3112qr)ŠÚ SR — Статистичне управління Словаччини, база DATAcube — оновлено 02.09.2026 (відкриється в новій вкладці)
  20. 20.Priemerná mzda v podnikoch s 20 a viac zamestnancami podľa ekonomickej činnosti (np1105rs)ŠÚ SR — Статистичне управління Словаччини, база DATAcube — оновлено 02.09.2026 (відкриється в новій вкладці)
  21. 21.Zamestnávanie cudzincov na území Slovenskej republiky za rok 2026 — mesačná štatistika, august 2026 (tab. 1, 4, 11, 13)ÚPSVR — Центр праці, соціальних справ і сім’ї Словаччини — дані за серпень 2026 р. (відкриється в новій вкладці)
  22. 22.Zákon č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti (znenie účinné od 1. 8. 2026), § 23a ods. 1 písm. k)Національна рада Словаччини, Збірка законів (slov-lex.sk) — редакція від 1.08.2026 (відкриється в новій вкладці)
  23. 23.Podnety a sťažnostiNárodný inšpektorát práce — Національна інспекція праці Словаччини (відкриється в новій вкладці)
  24. 24.Podnet na vykonanie kontrolyNárodný inšpektorát práce — Національна інспекція праці Словаччини (відкриється в новій вкладці)
  25. 25.Žiadosť o poskytnutie poradenstvaNárodný inšpektorát práce — Національна інспекція праці Словаччини (відкриється в новій вкладці)
  26. 26.Національна інспекція праці (українська версія сайту)Národný inšpektorát práce — Національна інспекція праці Словаччини (відкриється в новій вкладці)

Інформація має загальний характер і не є юридичною чи податковою консультацією. Суми й правила змінюються: перед підписанням договору перевіряйте чинні акти на slov-lex.sk, сайти Міністерства праці (employment.gov.sk) і Фінансової адміністрації (financnasprava.sk). Джерела звірено станом на 17 жовтня 2026 р.

Усі пояснення